MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Habiba73
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Judit
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Judy
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
anna
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Fareo
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Ferrero
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Reuskaster
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
piramid
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Beatrix
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok

Go down 
+13
Krisztina
Mareth
bettid
coucou
Vick
Judy
Ferrero
Judit
Fareo
Nitókrisz
mona
anna
Monka
17 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeVas. Dec. 18, 2011 5:28 pm

Szia Mareth.
Ennek a topicnak a 2. oldalán nagyon részletesen leírtam, hogyan intéztem a papírokat. Az egyiptomi anyakönyvvezetőtől ne várjatok hitelesítést a szándéknyilatkozatra, mert nem fogják hitelesíteni. Amikor én intéztem a házassági tanúsítványt, az anyakönyvvezetőm azt mondta, hogy a házassági szándéknyilatkozatnak nincs formanyomtatványa, és lediktálta szóról szóra, minek kell benne szerepelni. Ezt szimultán két nyelven csináltuk meg, magyarul és arabul, így nem kellett fordíttatni sem (1 papírra került a két verzió). A kairói Magyar Nagykövetségen férjem aláírta a papírt ott a konzul orra előtt és az aláírását hitelesítették 30 euroért. Itthon az anyakönyvvezető teljesen tökéletesnek találta, mivel a magyar törvény által előírt szövegezés volt rajta (ő diktálta) és címeres magyar pecsét. Megvoltak az egyéb papírjaim is, és már lehetett is igényelni a Házassági Tanúsítványt a Közigazgatási Hivataltól. Lapozz vissza a topic elejére (a 2. oldaltól kezdtem írni a hozzászólásaimat). Ha valami kérdésed van, írjál nyugodtan, megpróbálok segíteni. Sok szerencsét kívánok.
Ferrero
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Dec. 19, 2011 7:18 pm

Szia Judit!

Írtam neked privát üzenetet.

Ferrero
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Dec. 19, 2011 7:37 pm

Ferrero írta:
Szia Judit!

Írtam neked privát üzenetet.

Ferrero


Szia Ferrero!

VÁLASZOLTAM Smile

Judit
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Dec. 19, 2011 11:36 pm

Szia Judit! Ide is beírom a neked írt válaszomat, hadd lássák a többiek is. Az a formanyomtatvány, amit a kairói Magyar Nagykövetség osztogat Házasságkötési szándéknyilatkozat néven valójában az én nyilatkozatom felhasználásával készült. Amikor én mentem hozzájuk, szó sem volt semmiféle nyomtatványról. Amikor olvastam Judit kommentjét, volt egy olyan érzésem, hogy az enyémről koppintottak, mivel annak idején én emailben csatolt file-ként elküldtem nekik a sajátomat, hogy nézzék meg, így hitelesíthető-e az irat. Erre írták, hogy igen, ez így jó lesz. A táblázatot én csináltam, az teljesen olyan, mint az enyém, a nyilatkozó szöveget kicsit átalakították és még hozzányomták az érvénytelenségi okokat. Leszedték az arab verziót, mert én kétnyelvűre csináltam a mi iratunkat. Már csak azért is merült fel bennem a fentebbi gyanú, mert a BÁHos hiánypótlási végzésemet is lefénymásolták maguknak a különféle paragrafusok miatt. Nem volt ezeknek semmi normális iratuk a házasságkötéshez. Rá kellett volna tennem a copyright feliratot és jogdíjat beszedni érte. Very Happy Büszkék lehetnek magukra igazán…
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Dec. 19, 2011 11:47 pm

Hmmmmmm...ez így igaz Ferrero, és nagy szomorúság, hogy így "születnek" hivatalos dokumentumok (mások energiájának és idejének teljes mértékű kizsákmányolásával) Sad

Judit
Vissza az elejére Go down
Mareth




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2011. Dec. 13.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeKedd Dec. 20, 2011 2:08 am

Ferrero írta:
Szia Mareth.
Ennek a topicnak a 2. oldalán nagyon részletesen leírtam, hogyan intéztem a papírokat. Az egyiptomi anyakönyvvezetőtől ne várjatok hitelesítést a szándéknyilatkozatra, mert nem fogják hitelesíteni. Amikor én intéztem a házassági tanúsítványt, az anyakönyvvezetőm azt mondta, hogy a házassági szándéknyilatkozatnak nincs formanyomtatványa, és lediktálta szóról szóra, minek kell benne szerepelni. Ezt szimultán két nyelven csináltuk meg, magyarul és arabul, így nem kellett fordíttatni sem (1 papírra került a két verzió). A kairói Magyar Nagykövetségen férjem aláírta a papírt ott a konzul orra előtt és az aláírását hitelesítették 30 euroért. Itthon az anyakönyvvezető teljesen tökéletesnek találta, mivel a magyar törvény által előírt szövegezés volt rajta (ő diktálta) és címeres magyar pecsét. Megvoltak az egyéb papírjaim is, és már lehetett is igényelni a Házassági Tanúsítványt a Közigazgatási Hivataltól. Lapozz vissza a topic elejére (a 2. oldaltól kezdtem írni a hozzászólásaimat). Ha valami kérdésed van, írjál nyugodtan, megpróbálok segíteni. Sok szerencsét kívánok.
Ferrero


Kedves Ferrero!

Köszönöm, a leírásod sokat segített. De mielőtt végleg elvesznék a papírok útvesztőjében azért lenne néhány kérdésem.
A házasságkötési szándéknyilatkozatban tehát a párom és az én adataim is kell, hogy szerepeljenek, a szülőknek csak a születési családi és utóneve kell, a többi ránk vonatkozik? Ez itt nekem nem teljesen volt érthető. Smile Esetleg szükséges a dokumentumban állampolgárság, vagy életkor..? Láttam olyan - nem Egyiptomhoz kapcsolódó - dokumentumot, ahol ezek az adatok is szerepeltek.
Kell a vőlegény részéről családi állapotot igazoló papír?
Az egyiptomi magyar nagykövetségen csak a szándéknyilatkozaton szereplő aláírást kell hitelesíttetni vagy kell valamilyen hitelesítés/tanúsítvány a születési anyakönyvi kivonatra is, esetleg az útlevél másolatra..?
Elnézést, ha esetleg butaságokat, vagy nagyon szájbarágósan kérdezek, de szeretném, ha minden rendben menne. Smile
Ezer köszönet a segítségért! Smile
Üdv,

Mareth
Vissza az elejére Go down
Mareth




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2011. Dec. 13.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeKedd Dec. 20, 2011 2:16 am



Szia Mareth Smile

Aha, értem most már. De szerintem nem azért nem fogadták el, mert saját kezűleg írtátok, hanem, mert nem hitelesíttettétek azt az egyiptomi Nagykövetségen... ÉÉÉÉS, nem voltál ott az anyakönyvvezetőnél.. úgy azért nem fogják megcsinálni szerintem. Mármint én is, most minden papírt (ha minden igaz) megcsináltattam az ottani esküvőhöz, minden papírt lefordíttattam oda-vissza (arab-magyar), hitelesíttettem oda-vissza, és így megyek majd ki januárban, hogy ott legyek személyesen, mert a párom mondta, így tutibb a dolog... hogyha nem vagy ott, az neccesebb.
Bár gondolom, nem nagyon tudsz "ugrálgatni" oda...
Tényleg, mesélj egy kicsit, mióta vagytok együtt, mióta készültök az esküvőre, stb. stb... persze, csak ha szeretnél Very Happy

flower
Judit
Smile
[/quote]

Szia!

Nem olyan régen vagyunk együtt a kedvesemmel, alig 10 hónapos a kapcsolatunk, 8 hónapig külföldön dolgoztunk és kvázi együtt éltünk. Az esküvőt még csak pár hete tervezgetjük. Páromnak már meséltem a sok beszerzendő papírról és rengeteg átfutási időről, pénzről, stb. Szegény rosszul is volt kicsit, de mindketten kitartóak vagyunk! Very Happy
Üdv,

M.
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeKedd Dec. 20, 2011 5:42 pm

Szia Mareth!

Írtam neked privát üzenetet.

Ferrero
Vissza az elejére Go down
Mareth




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2011. Dec. 13.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 1:49 am


Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne mindenkihez, hogy a ki hogyan oldotta meg azt a problémát, hogy a vallás nem szerepel a magyar papírokon? A párom hívott miszerint enélkül egyáltalán nem lehetséges a házasságkötés. (Én egyébként egyik valláshoz sem tartozom, azaz nem tudnék sehonnan igazoló papírt hozni.) Olvastam erről a problémáról korábban és mivel Egyiptomban ez szokás és elvárják nyilván nem is fognak neki mást mondani. Ezt egyébként furcsállom, mert nőként szinte teljesen mindegy az én vallásom, ha lesznek gyerekeink, ők természetesen muszlimok lesznek. Az egyedüli megoldás az, hogy le kel ordítani a fejüket..?
Üdv,

Mareth
Vissza az elejére Go down
Krisztina




Hozzászólások száma : 1
Age : 59
Location : Heilbronn, Nemetorszag
Registration date : 2012. Apr. 26.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 26, 2012 10:05 pm

mona írta:
Házasságkötés témában szívesen segítek bárkinek...milyen papírok kellenek.stb.

Szia Mona! remelem tudsz nekem segiteni!...En magyar allampolgar vagyok, de Nemetorszagban elek. Elvalt vagyok, volt egy nemet ferjem. Szeretnek összehazasodni egy egyiptomi ferfival.
Beszeltem a magyar nagykövetseggel itt Stuttgartban, mar tudom, hogy a volt hazassagomrol szolo es a valasi papiromrol kell közjegyzöi hitelesites es arabra forditas, valamint a születesi anyakönyvi kivonatrol, meg az utlevelröl is. Neken azt mondtak, hogy kell egy hazassagkötesi tanusitvany aminek az alairasahoz mindket reszröl szemelyesen kell alairni. A völegenyem nem tud Nemetorszagba jönni, nem kap vizumot. Ezert a Kairoi magyar nagykövetsegen kellene ezt a hazassagkötesi tanusitvanyt beszerezni, mert en ugye tudok utazni. Azt mondtak, hogy en, mint magyar allampolgar, kell hogy legyen egy ervenyes bejelentett lakcimem Egyiptomban, csak akkor kaphatom meg ezt a hazassagkötesi tanusitvanyt. De en Nemetorszagban elek, nem tudok Egyiptomban egy lakast venni vagy berbe venni...mit tegyek???? Kerlek segits! Köszönöm, üdvözlettel: Krisztina
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeHétf. Jún. 11, 2012 12:06 pm

Sziasztok Smile

Nagyon régen jártam itt a fórumon, ezért most mintha "hazalátogatnék" Very Happy
Egy éve mindennap benéztem ide, és nagyon sok hasznos infót találtam itt, ennek is köszönhetem egy kicsit, hogy most már február óta itt élek Mansourában végre, sok sok papírmunka és utánajárás után itt végülis nem volt olyan bonyolult megkötnünk a házasságot. Hónapokig járkáltam én is otthon, Magyarországon a papírok ügyében, és végülis itt tőlem a születési anyakönyvi kivonatot, a válásomról szóló papírt kérték (természetesen ezeket előtte Pesten arabra is fordíttattam), és Kairóban felvettem a muszlim vallást, az erről szóló papírt kérték még. Tehát semmit többet, nem volt további bonyodalom.

Most elolvasgatom a többi topicot is, mert nagyon le vagyok az olvasásukkal maradva Smile

Mindenkinek szép napot

Judit
sunny
Vissza az elejére Go down
xeniah




Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2012. Sep. 05.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Friss információk   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzer. Szept. 05, 2012 7:53 pm

Sziasztok!
Most regisztráltam a fórumon, miután érintetté váltam a témában. Ha valakit érdekel, elég friss információval tudok szolgálni arról, hogy mi kell egy egyiptomi házasságkötéshez, mivel sok viszontagság után mostanra sikerült minden szükséges papírt beszerezni. Sok hasznos információt olvastam itt, viszont van, ami már elavulttá vált, mert változtattak a követelményeken. Jövő héten már Egyiptomban leszek, és megkötjük a házasságot egyiptomi vőlegényemmel. Aztán jön majd a vízum kérdése, nem sok jót hallottam a kinti Magyar Nagykövetségről e tekintetben, de kénytelenek lesznek megadni férjemnek a vízumot, hogy bejöhessen Magyarországra, mivel az EUs jog a mi oldalunkon áll.
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Szept. 06, 2012 9:33 pm

xeniah írta:
Sziasztok!
Most regisztráltam a fórumon, miután érintetté váltam a témában. Ha valakit érdekel, elég friss információval tudok szolgálni arról, hogy mi kell egy egyiptomi házasságkötéshez, mivel sok viszontagság után mostanra sikerült minden szükséges papírt beszerezni. Sok hasznos információt olvastam itt, viszont van, ami már elavulttá vált, mert változtattak a követelményeken. Jövő héten már Egyiptomban leszek, és megkötjük a házasságot egyiptomi vőlegényemmel. Aztán jön majd a vízum kérdése, nem sok jót hallottam a kinti Magyar Nagykövetségről e tekintetben, de kénytelenek lesznek megadni férjemnek a vízumot, hogy bejöhessen Magyarországra, mivel az EUs jog a mi oldalunkon áll.


Szia Xeniah!

Először is gratulálok, hogy te is "sikeresen" körberohantad a világot az egyiptomi házasságod intézése miatt Smile ez már csak ilyen, valóban.
Érdekelne, ha tudsz esetleg konkrétabb infót a vízummal kapcsolatban, ugyanis nekünk is égető kérdés, szeretném egyiptomi férjemet hazavinni kicsit én is Smile
Ha minden igaz, mi a közeljövőben (kb. egy hónapon belül) megyünk majd Kairóba beadni részére a vízumigényt, igazából az érdekelne most, hogy miért is EU-s joga megkapni az előbb említett dokumentumot... Hátha érvelnem kell, tudod Very Happy
Előre is köszi a válaszod, és természetesen én is írok, amint előbbreléptünk ezügyben.

További szép napokat!

Judit
flower
Vissza az elejére Go down
xeniah




Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2012. Sep. 05.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Szept. 06, 2012 11:06 pm

Judit írta:

Szia Xeniah!

Először is gratulálok, hogy te is "sikeresen" körberohantad a világot az egyiptomi házasságod intézése miatt Smile ez már csak ilyen, valóban.
Érdekelne, ha tudsz esetleg konkrétabb infót a vízummal kapcsolatban, ugyanis nekünk is égető kérdés, szeretném egyiptomi férjemet hazavinni kicsit én is Smile
Ha minden igaz, mi a közeljövőben (kb. egy hónapon belül) megyünk majd Kairóba beadni részére a vízumigényt, igazából az érdekelne most, hogy miért is EU-s joga megkapni az előbb említett dokumentumot... Hátha érvelnem kell, tudod Very Happy
Előre is köszi a válaszod, és természetesen én is írok, amint előbbreléptünk ezügyben.

További szép napokat!

Judit
flower

Köszi szépen a gratulációt, tényleg nem volt egyszerű dolog, de hál' Istennek nem egyedül csináltam végig Smile
A vízummal kapcsolatban pontosítanék: én a beutazó vízumra gondoltam, mi ugyanis nem Magyarországon fogunk élni, de kb. 1 hónapot itt akarunk együtt tölteni, mielőtt kiköltöznék. A beutazó vízumot joga van a házastársadnak megkapni, ha veled utazik, vagy hozzád egy EU-s országba. (Max. 90 napot tölthet ott). Ez elé elvileg nem gördíthetnek akadályt, INGYEN ki kell adniuk a vízumot, anélkül, hogy különféle papírokat kérnének (jövedelem, egészségügyi biztosítás stb. igazolására), egyedül annyit kell bizonyítani, hogy ő a házastársad, tehát a házassági tanúsítványt (v. szerződést) kell bemutatni, gondolom magyar nyelvű fordításban. Igazából az eddigi hírek alapján meccsre számítok, de nem fogom feladni.

Küldenék linket is, ahol erről bővebben lehet olvasni, de mivel új felhasználó vagyok, nem engedi a rendszer. Majd 1 hét múlva Smile

Üdv,
Xenia
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Szept. 06, 2012 11:55 pm


Köszi szépen a gratulációt, tényleg nem volt egyszerű dolog, de hál' Istennek nem egyedül csináltam végig Smile
A vízummal kapcsolatban pontosítanék: én a beutazó vízumra gondoltam, mi ugyanis nem Magyarországon fogunk élni, de kb. 1 hónapot itt akarunk együtt tölteni, mielőtt kiköltöznék. A beutazó vízumot joga van a házastársadnak megkapni, ha veled utazik, vagy hozzád egy EU-s országba. (Max. 90 napot tölthet ott). Ez elé elvileg nem gördíthetnek akadályt, INGYEN ki kell adniuk a vízumot, anélkül, hogy különféle papírokat kérnének (jövedelem, egészségügyi biztosítás stb. igazolására), egyedül annyit kell bizonyítani, hogy ő a házastársad, tehát a házassági tanúsítványt (v. szerződést) kell bemutatni, gondolom magyar nyelvű fordításban. Igazából az eddigi hírek alapján meccsre számítok, de nem fogom feladni.

Küldenék linket is, ahol erről bővebben lehet olvasni, de mivel új felhasználó vagyok, nem engedi a rendszer. Majd 1 hét múlva Smile

Üdv,
Xenia[/quote]


Oké, bocs, én sem mondtam magamról semmi részleteset: én 6 hónapja lakok itt Egyiptomban, Mansourában a férjemmel, egyébként magyar állampolgár vagyok, tehát így értettem a hazautazást illetve "őt hazavinni" (mert ő még nem volt Magyarországon) ... Te hol fogsz itt lakni?
Egyébként jelen esetben én is a beutazó vízumra gondoltam, szóval ezt kellene elméletileg megkapnia, mert házastársak vagyunk. Egyébként háromszor már voltam a kairói Magyar Nagykövetségen, tudnak arabul és magyarul is, tehát ha magyar fordítást kérnek az eredeti arab házassági papírról, az megint csak ürügy, de megcsináltatjuk, legyenek boldogok Razz
Nekünk kicsit bonyolódik majd a helyzet, ugyanis amint ideköltöztem teherbe estem Very Happy szóval a babucinak is intéznünk kell az útlevelet meg a vízumot .. ezzel kapcsolatban is akartam kérdezni itt valakit, hátha segíteni tudó emberkére akadok Smile

Köszi a gyors válaszod amúgy, végre megint van itt "valaki", aki aktív Very Happy

Judit
Vissza az elejére Go down
xeniah




Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2012. Sep. 05.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzer. Szept. 12, 2012 1:37 pm

Judit írta:

Oké, bocs, én sem mondtam magamról semmi részleteset: én 6 hónapja lakok itt Egyiptomban, Mansourában a férjemmel, egyébként magyar állampolgár vagyok, tehát így értettem a hazautazást illetve "őt hazavinni" (mert ő még nem volt Magyarországon) ... Te hol fogsz itt lakni?
Egyébként jelen esetben én is a beutazó vízumra gondoltam, szóval ezt kellene elméletileg megkapnia, mert házastársak vagyunk. Egyébként háromszor már voltam a kairói Magyar Nagykövetségen, tudnak arabul és magyarul is, tehát ha magyar fordítást kérnek az eredeti arab házassági papírról, az megint csak ürügy, de megcsináltatjuk, legyenek boldogok Razz
Nekünk kicsit bonyolódik majd a helyzet, ugyanis amint ideköltöztem teherbe estem Very Happy szóval a babucinak is intéznünk kell az útlevelet meg a vízumot .. ezzel kapcsolatban is akartam kérdezni itt valakit, hátha segíteni tudó emberkére akadok Smile

Köszi a gyors válaszod amúgy, végre megint van itt "valaki", aki aktív Very Happy

Judit

Hello,
Most vegre Egyiptomban vagyok, es megtortent a hazassagkotes is Smile Tegnap beadtuk az allampolgarsagot igenylo papirjaimat is, igy elvileg 2 ev mulva egyiptomi allampolgar is lehetek. Jelenleg az otthoni anyakonyvezeshez intezzuk a dolgokat, most fordittatjuk magyarra a hazassagi szerzodest. De igazabol nem vilagos nekem, hogy a szerzodes maga szukseges-e a honositashoz, vagy eleg lesz az a szamitogepes kivonat. Igazabol a szerzodest nem szivesen adnam oda, mert jo hogy a ferjemnek is van egy belole, de szerintem engem is megillet 1, es ha beadom az anyakonyvi hivatalban Magyarorszagon, akkor soha tobbe nem latom viszont. Tudja valaki, hogy konkretan melyik papirt kell beadni? Gondolom itt a forumon tobben tul vannak mar rajta.
A vizummal kapcsolatban szolok, ha sikerul valamit elerni, meg nem jartam a nagykovetsegen.

Judit, a gyerek nem lesz automatikusan magyar allampolgar? Neki is kellene vizum?
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimePént. Szept. 14, 2012 2:01 am


Hello,
Most vegre Egyiptomban vagyok, es megtortent a hazassagkotes is Smile Tegnap beadtuk az allampolgarsagot igenylo papirjaimat is, igy elvileg 2 ev mulva egyiptomi allampolgar is lehetek. Jelenleg az otthoni anyakonyvezeshez intezzuk a dolgokat, most fordittatjuk magyarra a hazassagi szerzodest. De igazabol nem vilagos nekem, hogy a szerzodes maga szukseges-e a honositashoz, vagy eleg lesz az a szamitogepes kivonat. Igazabol a szerzodest nem szivesen adnam oda, mert jo hogy a ferjemnek is van egy belole, de szerintem engem is megillet 1, es ha beadom az anyakonyvi hivatalban Magyarorszagon, akkor soha tobbe nem latom viszont. Tudja valaki, hogy konkretan melyik papirt kell beadni? Gondolom itt a forumon tobben tul vannak mar rajta.
A vizummal kapcsolatban szolok, ha sikerul valamit elerni, meg nem jartam a nagykovetsegen.

Judit, a gyerek nem lesz automatikusan magyar allampolgar? Neki is kellene vizum?[/quote]


Gratulálok ismét, most már a házasságotokhoz! Smile
És annak is, hogy már most elkezdtétek intézni az otthoni anyakönyveztetést, mert ez fontos ahhoz, hogy a párod kapjon vízumot.
Én sajnos a mostani kérdésedre nem tudok válaszolni, én nem indítottam még el a honosítást Sad
Köszi előre is, ha megírod a tapasztalataidat Very Happy
Mivel itt fogok szülni Egyiptomban ezért nem lesz automatikusan magyar állampolgár, ahhoz otthon kellene szülnöm, és így sajnos nehézségek adódnak majd a hazautaztatásával kapcsolatban Sad
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimePént. Szept. 14, 2012 8:05 pm

A HÁZASSÁG HAZAI ANYAKÖNYVEZÉSE:
Nekem ez volt a menete, de ezt már leírtam ebben a topicban a 3. oldalon.

Végrehajtó szerv: Bevándorlási Hivatal Állampolgársági Igazgatóságának Hazai Anyakönyvi Osztálya
Illeték: díjmentes.

Ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye Egyiptomban van, akkor a folyamatot a kinti nagykövetségen keresztül intézheti. Ha Mo.-on, akkor a lakóhely szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél kell kérelmezni az anyakönyvezést

(1) jegyzőkönyv, melyet az anyakönyvvezető/konzul állít ki

(2) egyiptomi házassági anyakönyvi kivonat = számítógépes irat (a kinti Igazságügyminisztérium hivatalból elintézi a „Házassági Szerződés” anyakönyvi bejegyzését, a BÁH nem fogadja el a Házassági Szerződést, mert az nem minősül anyakönyvi kivonatnak!!!)

(3) házasságkötés előtti családi állapot igazolása okirattal
feleség részéről: a tanúsítvány fénymásolata elég (már aki megcsináltatta magának a tanúsítványt, ha csak családi állapot igazolása volt, nyilván annak a másolata is megfelel)
férj részéről: a többnejűség lehetősége miatt a muszlim férjnek okirattal kell igazolni, hogy a házasságkötéskor nem állt fenn mással házassága. Ez kétféleképp tehető meg:
a) a házasságkötés előtt kiadott egyéni nyilvántartási igazolással (ha valaki ezt elintézte még a házasságkötése előtt), vagy
b) a házasságkötés után kiadott családi nyilvántartási igazolással, melyen csak egy feleség neve szerepel

A (2) és (3) iratokat a Polgári Ügyek vagy más néven Személyi Jogállásokat Nyilvántartó Hivatalban lehet kérni (Maslahet el Ahwal el Madaneyya, Abbasia), mindkettőt diplomáciai hitelesítéssel ellátni (egyiptomi külügymin., magyar nagykövetség), majd itthon OFFI-val lefordíttatni.

(4) a házastársak állampolgárságának és egyéb személyi adatainak igazolásához a feleség személyije és a férj útlevelének másolata

(5) magyar állampolgár születési anyakönyvi kivonata, vagy másolata

(6) a feleség személyes nyilatkozata a házasságkötés utáni nevére vonatkozóan abban az esetben, ha a külföldi okirat nem tartalmazza ezt az adatot

(7) mindkét fél által aláírt nyilatkozat a születendő gyermekek családi nevére vonatkozóan, amennyiben a feleség a házasságkötés után továbbra is a leánykori nevét viseli (ha valaki a nagykövetségen keresztül intézi az anyakönyvezést, akkor az ottani adatlapon van egy ilyen pont, amit kitölt, nem kell ez a külön nyilatkozat)

Én minden külföldi okiratról csináltattam közjegyzői másolatot és azokat küldtem be a BÁHnak, de bekérték az eredeti iratokat is megtekintésre. Aki nem viszi be az eredetieket, azt hiánypótlásra szólítják fel. A magyar házassági anyakönyvi kivonattal együtt visszapostázták az eredeti iratokat is, a közjegyzői másolatokat tartották meg.
Vissza az elejére Go down
Soso




Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2012. Jun. 10.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeSzer. Okt. 03, 2012 7:29 am

Lányok,valaki válaszoljon legyenszíves nekem privát üzibe 1-2 kérdésre! Köszönöm Smile
Vissza az elejére Go down
Jahya




Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2012. Nov. 13.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Sziasztok. Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Kicsit (nagyon nem tudok itt ki igazodni. segítene valaki megmondani, hogy milyen okmányokat kell kivinnem Egyiptomba, ha el akarok venni egy lányt feleségül???    Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeKedd Nov. 13, 2012 2:58 pm

Soso írta:
Lányok,valaki válaszoljon legyenszíves nekem privát üzibe 1-2 kérdésre! Köszönöm Smile
Vissza az elejére Go down
Babóca




Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2014. Jan. 22.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am

Ferrero írta:
Nagyon szívesen. Hátha mások nem fulladnak bele a bürokrácia útvesztőjébe. Egyébként semmivel sem könnyebb a mo.-i esküvő megszervezése, ugyanis a vízumot nem osztogatják csak úgy az egyiptomi állampolgároknak. A jelenlegi belpolitikai helyzetben pláne nem. Ha vmi csoda folytán mégis beutazhat az illető az országba, akkor is annyi időtartamra, hogy a papírok ügyintézési határideje miatt úgyis lejár a vízuma... mindenesetre nem könnyű a helyzet.

Sziasztok!
Először írok itt. Tanácsot szeretnék kérni.
Beleszerettem egy egyiptomi férfiba, de ő sajnos vagy hála Istennek nem ott él, menekültként van most Svédországban.És már a határán áll annak, hogy visszaküldik.
Nos, nem terveztem ily módon az esküvőt, igazából én azt hittem másfél évvel ezelőtt, hogy megkapja a papírjait, és Magyarországra jöhet. Aztán persze attól is tartottam, hogy mennyire őszinte. Persze nem tökéletes, tehát már láttam kibukva.És technika ördöge-lásd internet, néha okoz olyan helyzeteket, hogy félreértem és gyanakvó leszek. De mindenét odaadja, amikor kell, akár nekem, akár a barátainak.
Szóval, megmenteném, ha lenne mód rá, van valami ötletetek?
Köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Tartózkodási
» Korházak Egyiptomban
» Tudtam, hogy segítsenek a házasság Egyiptomban
» Katolikusok Egyiptomban
» Mit nem erdemes megnezni Egyiptomban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: JOGI TANÁCSOK-
Ugrás: